Strona główna Aktualności

BrandSafway ogłasza przejęcie Venko Groep BV

BrandSafway ogłasza przejęcie Venko Groep BV

22. stycznia 2018

Klienci będą mogli korzystać z szerszego zakresu usług i bogatszej, specjalistycznej wiedzy

KENNESAW, GA – 22 stycznia 2018 r. – Brand Industrial Services, znane jako BrandSafway, przejmie Venko Groep BV, spółkę portfelową Mentha Capital, z dniem 1 stycznia 2018 r. Idąc dalej, firma będzie działać pod nazwą Venko, A BrandSafway Company i stanie się częścią Brand Energy & Infrastructure Services (Brand) w Europie.

„Z radością ogłaszamy zakończenie transakcji przejęcia Venko”, powiedział Dave Witsken, prezes ds. energii i przemysłu w BrandSafway. „Venko jest wiodącym dostawcą usług związanych z konserwacją powłok dla platform w Europie. Wykorzystując wysoko wyspecjalizowaną wiedzę i możliwości Venko, będziemy mogli świadczyć rozszerzone usługi nakładania powłok europejskim klientom marki Brand. Jednocześnie, dzięki naszemu wsparciu, Venko będzie teraz w stanie zaoferować klientom szerszy asortyment sprzętu dostępowego i dodatkowe usługi przemysłowe, np. w dziedzinach izolacji i ognioodporności”.

Firma Venko, z siedzibą w Holandii i działająca w obszarze Morza Północnego, specjalizuje się w konserwacji powłok na konstrukcjach stalowych – od zastosowań na morzu do projektów cywilnych i mostów w Europie. Założona w 1975 roku i zatrudniająca do 500 osób w szczycie sezonu, firma Venko ma swoją siedzibę w Hoogeveen, z oddziałami w Arnhem, Den Helder i Ridderkerk w Holandii oraz Great Yarmouth i Aberdeen w Wielkiej Brytanii.

„Od wielu lat współpracowaliśmy przy projektach przemysłowych”, powiedział Andre Hofman, dyrektor zarządzający Venko, „Cieszymy się więc, że będziemy w tym samym zespole. Nasi klienci w Europie skorzystają z szerszej gamy rozwiązań i większego doświadczenia w zakresie rusztowań, izolacji i powłok”.

„Brand i Venko idealnie do siebie pasują”, powiedział Mick Herke, wiceprezes ds. energii i infrastruktury w Europie. „Wykorzystanie wysoce wyspecjalizowanej wiedzy Venko na temat powłok stosowanych na morzu umożliwi BrandSafway rozszerzenie usług na rynkach morskich na całym świecie”.

O BrandSafway

Stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, Brand Industrial Services, znane jako BrandSafway, powstało, gdy Brand Energy and Infrastructure Services oraz Safway Group zostały połączone w 2017 roku. BrandSafway oferuje najszerszą gamę usług, produktów i rozwiązań na rynkach przemysłowych, komercyjnych i infrastrukturalnych, wykorzystując przy tym swoją bezkonkurencyjną wiedzę. Dzięki globalnemu zasięgowi, rygorystycznym procesom operacyjnym i szerokiej ofercie usług – rusztowań i innych rozwiązań w zakresie dostępu, izolacji, powłok, usług specjalistycznych oraz deskowań i podpór – BrandSafway wspiera potrzeby klientów w zakresie konserwacji, napraw i remontów, a także nowych konstrukcji, usprawnień kapitałowych i planów rozbudowy. BrandSafway, spółka portfelowa Clayton, Dubilier & Rice, to prawie 5 miliardów dolarów przychodu, około 32 000 pracowników i ponad 350 lokalizacji w 30 krajach. Marka BrandSafway – wystarczająco duża, aby wykorzystać efekt skali do zwiększania bezpieczeństwa i produktywności, a jednocześnie elastyczna i żywo reagująca – zapewnia niezrównaną obsługę dzięki wykorzystaniu lokalnej siły roboczej i zarządzania.

Thank you message!